Napovedujejo se odpuščanja, rezi plač in dodatkov. Poleg posegov v prejemke zaposlenih pa vlada načrtuje tudi druge ukrepe, ki bodo posredno znižali odhodke državi. Vlada želi zmanjšati obseg oddaje del zunanjim izvajalcem in te naloge razdeliti javnim uslužbencem, napovedali so tudi skrben pregled organizacijske strukture, torej koliko zaposlenih je na katerem področju, kakšne in koliko nalog opravljajo, in na podlagi tega izvesti racionalizacijo poslovanja.

Načrtujejo popis kompetenc zaposlenih, ki jih bodo vključili v centralno kadrovsko evidenco državne uprave. S tem bodo vzpostavili kompetenčni model in posledično povečali učinkovitost zaposlenih. Finančni minister si želi tudi spremembe v plačni politiki, predvsem pogajanj o masi plač in nagrajevanju glede na doseganje ciljev.

Velikopotezni načrti vlade se kažejo tudi v vzpostavitvi centralnega upravljanja stvarnega premoženja, skupnem javnem naročanju, povečanju nadzora nad porabo javnih sredstev, zmanjšanju subvencij in stroškov za plačila članarin, pa tudi v debirokratizaciji, s poudarkom na e-poslovanju. Omejiti nameravajo porabo službenih vozil in potovanj v tujino.

Vlada z vsemi temi rezi in spremembami v letu 2015 načrtuje prihranek okoli 100 milijonov evrov. Z dodatnimi in sektorskimi ukrepi pa bo vlada privarčevala še približno 250 milijonov evrov.