Kot so poudarili v sporočilu, ki se mu je pridružil tudi Sindikat glasbenikov Slovenije, so vse poslovne odločitve Združenja skladateljev in avtorjev za zaščito glasbene avtorske pravice Slovenije (Sazas) sprejete s strani Sazasovih najvišjih kolektivnih organov.

"Poleg tega vse odločitve preverja še Sazasov nadzorni organ, zato do nepravilnosti pri poslovanju ne more priti," so poudarili.

Zanikajo tudi, da naj bi "glasbeniki" prvega moža organizacije Matjaža Zupana in Sazas česarkoli obtoževali, "saj je iz naloga za preiskavo razvidno, da obtožbe izhajajo iz navedb Lea Oblaka in podatkov Zavoda IPF".

Po njihovih besedah ni naključje, da dogodki sovpadajo s časom spreminjanja avtorske zakonodaje, "na katero zaradi svoje kapitalske moči vplivajo uporabniki in ne avtorji, katerih pravice in interes bi zakon moral uveljaviti".

Sindikat glasbenikov dodaja, da je avtorska zakonodaja napisana tako, "da bo razlastninila slovenske glasbenike v času, ko Sazas že drugo leto zapored zaključuje najbolj uspešno poslovno leto v svojem več kot 20-letnem obstoju".

V Sazasu zaključujejo, da je njihovo poslovanje "transparentno in gospodarno ter v skladu z računovodskimi standardi". Vsako poslovno leto pregleduje pooblaščeni neodvisni finančni strokovnjak, ki nikoli ni ugotovil nepravilnosti.