Dodatke je Univerzitetni klinični center (UKC) Ljubljana po poročanju TVS izplačeval vodilnim, zdravnikom in medicinskim sestram.
Analizo obremenjenosti zaposlenih je UKC Ljubljana za nazaj opravil na zahtevo inšpektorja. V preteklih letih analiz sploh niso opravljali, čeprav so te podlaga za izplačilo.
Denar bodo morali vrniti le za 10 mesecev
Vsi, ki so denar prejeli neupravičeno, ga bodo morali po poročanju TVS vračati, a le za zadnjih 10 mesecev. Koliko od 8000 zaposlenih bo denar moralo vrniti in za kakšen skupni znesek gre, v UKC še ne vedo. Za nadure so v lanskem letu sicer izplačali dobrih 21 milijonov evrov. UKC je že poslal ugovor na zapisnik inšpektorata.
O pritožbi bo odločal minister za javno upravo v prihodnjih mesecih. Sicer pa mora vodstvo UKC v 180 dneh poročati inšpektorju o izvedenih ukrepih in njihovih finančnih učinkih.
Neupravičeno naj bi do dodatka prišel tudi Viktor Švigelj.
Po poročanju televizije naj bi nekdanji nadrejeni obtoženega Ivana Radana na intenzivnem oddelku nevrologije Viktor Švigelj junija 2014 prejel za skupno 3100 evrov dodatkov, vse nadure pa naj bi opravil kljub temu, da je bil 80 ur na dopustu. Simona Šteblaj naj bi za junij 2015 prejela za skoraj 5300 dodatkov, 132 nadur pa naj bi opravila kljub temu, da je bila v službi le 75 ur.
"Na primer dodatek za delo v času praznika, ki je najvišji in znaša 90 odstotkov osnovne urne postavke, bi v tem primeru znašal 45 odstotkov. To so lahko kar visoki zneski," je za TVS pojasnila Lidija Apohal Vučković z inšpektorata za javni sektor.
Nekdanja predstojnica oddelka za nevrologijo in intenzivno terapijo Bojana Žvan naj bi za junij 2013 prejela za skoraj 4000 evrov dodatkov, Ivan Radan pa naj bi si junija 2014 z nadurami prislužil skoraj še eno plačo, čeprav je bil polovico rednega delovnega časa v bolniškem staležu.
Inšpektorat je po besedah Apohal Vučkovićeve v splošnem ugotovil, da obremenitve niso bile tako visoke, da bi utemeljevale višja izplačila, je še poročal TVS.
Inšpektorat za javni sektor je konec minulega leta razkril, da je na devetih ljubljanskih fakultetah ugotovil nezakonito izplačevanje dodatkov za stalno pripravljenost. Največ dodatkov je v letih 2012 do 2014 izplačala ekonomska fakulteta, ki jo je takrat vodil zdajšnji finančni minister Dušan Mramor.
Komentarji