Rezultati ankete
Največ, kar 48 odstotkov, jih je odgovorilo, da nikoli niso imeli dovolj denarja, da bi se podali na smučarske počitnice. Pa je bilo nekoč, pred dvajset in več let, smučanje cenovno lažje dostopno, nikakor pa ne zastonj. V zadnjih letih so cene smučarskih vozovnic poskočile. Zato ni nič nenavadnega, da je 39 odstotkov anketirancev odgovorilo, da si ne bodo privoščili družinskih smučarskih počitnic, saj je smučanje postalo absolutno predrago.
V članku Rekordne cene smučarskih vozovnic na slovenskih smučiščih smo ugotavljali, da so letos segle v nebo. Inflacija, dražji energenti in višji stroški dela so glavni razlogi, zaradi katerih bodo smučarji letos plačevali več. Kranjska Gora, ki velja za eno najbolj priljubljenih smučišč, je ceno enodnevne vozovnice za odrasle zvišala na 47 evrov, kar je najvišja cena v Sloveniji. Na Voglu je cena za enodnevno smuko 44 evrov, na Rogli in Mariborskem Pohorju 45 evrov, medtem ko je na Krvavcu cena 43 evrov. Obisk štiričlanske družine na smučišču za en dan tako stane med 140 in 150 evri, pri čemer ta znesek ne vključuje stroškov prehrane, prevoza ali izposoje opreme.
Nazaj k anketi. Le šest odstotkov jih je odgovorilo, da jim družinski proračun dopušča smučarske počitnice, štirje odstotki so potarnali, da je ta način preživljanja prostega časa res vedno dražji, a da se mu ne bodo odpovedali. Le trije odstotki pa so jih visoke cene prisilile v tehtanje o smučarskih počitnicah.
Komentarji