Kot pravijo udeleženci, protestirajo proti uvedbi policijske države, aktualni vladi in v podporo protestnikom v Mariboru.

Med nekaj sto protestniki so večinoma mladi, prišli pa so tudi starejši in družine z otroki. Udeleženci shoda delijo tudi letake, na katerih je slika notranjega ministra Vinka Gorenaka z napisom "Fertik je". Eden izmed udeležencev shoda je pojasnil, da za protest proti vse večji tendenci, da bi postali policijska država, proti aktualni vladi in v podporo protestnikom v Mariboru.

Dogajanje spremlja tudi policija, ki je z napovedjo shoda seznanjena, kot je že popoldan povedal generalni direktor policije Stanislav Veniger. Policija je sicer okrepila tudi varovanje pred vlado, kjer se sestaja koalicija.

Shod si je prišel ogledat tudi ljubljanski župan Zoran Janković, ki je dejal, da se mu Kongresni trg zdi primeren prostor za proteste, a naj bodo ti kulturni.

Na prizorišče je prišlo tudi nekaj poslancev Pozitivne Slovenije, a so udeleženci shoda začeli vpiti na njih, češ da shod ni namenjen njim, ampak proti njim.

Na shod so sicer danes vabili posamezniki na spletnem družbenem omrežju Facebook. Ustvarili so dogodek ''Protest v Ljubljani 27.11.2012 Kongresni trg''. Avtor dogodka na Facebooku je poudaril, da je to miroljuben protest, ki ga organizirajo običajni ljudje. Protest je namenjen proti vladi, županom in "ostalim lopovom", je na Facebooku še napisal avtor dogodka in ljudi pozval, naj s seboj prinesejo stare ure kot znak, "da se jim čas izteka". Nekdo drug pa je na spletni zid dogodka zapisal, naj se danes protestira v podporo Mariborčanom, "da niso sami v tem", in proti nasilju policije.

V ponedeljek je v Mariboru namreč potekal doslej največji protestni shod proti aktualnemu županu Francu Kanglerju na Trgu svobode, ki se ga je po nekaterih ocenah udeležilo več kot 6000 ljudi. Ko se je del protestnikov odpravil proti stavbi občine, je posredovala policija in razgnala demonstrante, ki so se razkropili v manjše skupine po mestu. Med protesti je bilo tudi več ranjenih. Kangler je danes napovedal, da si bo vzel deset dni časa za premislek kako naprej in se vmes skušal pogovoriti tudi s pobudniki protestov.