Izposojevalnina znaša največ tretjino nabavne cene učbenika.
Pred začetkom novega šolskega leta so morali starši poskrbeti za nakup šolskih potrebščin in delovnih zvezkov, učbeniški sklad pa je omogočil, da so bili »rešeni« nakupa učbenikov. A le nakupa, ne izposojevalnine (to velja za srednješolce, za osnovnošolce je izposoja brezplačna). Ta lahko sicer po pravilniku znaša največ tretjino nabavne cene učbenika. In če prištejemo še ceno novih delovnih zvezkov, šolskih potrebščin ... potem ugotovimo, da je vse skupaj kar precejšen zalogaj. Tako za starše srednješolcev kot tudi osnovnošolcev.
Pritožbe nad založniki
Marsikaterega starša moti, da standardni ovitki (A4, A5 …) niso ustrezni za učbenike in delovne zvezke.
To pa ni edini problem, ki ga izpostavlja marsikateri starš. Nekateri med njimi se pritožujejo tudi nad založniki delovnih zvezkov in učbenikov. »Da ne govorim o založnikih, ki nas podrkavajo z 2 milimetra širšimi ali višjimi učbeniki in delovnimi zvezki, kot so veliki standardni ovitki,« je zapisala ena od uporabnic facebooka. Standardni ovitki (A4, A5 …) se tako lahko uporabijo le za zvezke, za učbenike in delovne zvezke pa nekako velja stari rek: znajdi se.
Učbenikov, ki si jih otroci izposodijo v šoli, pa naj bodo plačljivi ali ne, prav tako ne smejo zavijati s samolepilno folijo in na njih nasploh nič lepiti. V poštev pravzaprav pride le ovijanje v ovijalni papir. Kar je večji strošek kot standardni ovitek. Pa še več časa vzame vse skupaj.
Komentarji