Kot je znano, bo morala zaradi finančnega zloma Termoelektrarne Šoštanj (Teš) in Premogovnika Velenje prebivalcem Šaleške doline pri ogrevanju z izdatno finančno injekcijo na pomoč priskočiti država. A bo interventni zakon le obliž na rano, ukrep v sili, da se Termoelektrarno Šoštanj reši pred skorajšnjim stečajem, v katerem bi po navedbah ministra za okolje, podnebje in energijo Bojana Kumra pristala že prihodnje leto. Skupaj z ukrepom je na vidiku tudi omejevanje režima obratovanja Teša in Premogovnika Velenje, ki bi temeljil zgolj na ogrevanju. Začasno, dolgoročno pa je na vidiku tudi ustavitev delovanja Teš.

Branko Sevčnikar
Bobo
Branko Sevčnikar (na fotografiji), nekdanji prvi mož energetskega sindikata, je zdaj znova stopil v akcijo.

Ti načrti so seveda zbodli nekatere akterje iz šaleške energetike. Včeraj so se glede načrtov vlade oglasili v Slovenskem društvu za ohranitev šaleške energetike, ki je bilo po poročanju portala necenzurirano.si ustanovljeno sredi septembra, in sicer le dva tedna po tem, ko je minister Kumer zaradi grozečega stečaja TEŠ napovedal sprejetje interventnega zakona. V društvu svarijo, da bi bila zaustavitev šestega bloka Teš in zaprtje Premogovnika Velenje zelo slaba odločitev. Še več, predsednik društva Branko Sevčnikar je nanizal, da je v ozadju te zgodbe del strnjene politike, ki želi uničiti konkurenco na slovenskem energetskem trgu. Sevčnikar pričakuje, da interventni zakon za zagotavljanje toplote v Šaleški dolini ne bo nikdar zaživel.

A kdo je Branko Sevčnikar, nekdanji prvi mož energetskega sindikata, ki je imel pomembno vlogo pri utiranju poti za 1,43-milijardni projekt, zdaj pa predsednik novega društva iz Velenja, ustanovljenega za »ohranitev šaleške energetike«? In kakšna je bila njegova vloga v zgodbi o finančno nasedlem projektu šestega bloka Teš? Več na necenzurirano.si.