Takšne pobude so po poročanju ameriške tiskovne agencije AP med drugim dali zakonodajalci v Oklahomi, Missouriju, Minnesoti, Južni Dakoti in Oregonu.

V Teksaškem kraju Harrold je to praksa sicer že vse od leta 2007, ko je šolski odbor menil, da bodo učenci tako veliko bolj varni. Učitelji morajo najprej od države dobiti dovoljenje za nošenje prikritega orožja, nato prestati razne psihološke teste, na koncu pa še posebne tečaje urjenja za postopanje v kriznih situacijah.

Uporabljajo lahko le posebne naboje, ki zmanjšujejo nevarnost odbijanja, podobno kot to velja za letalske šerife, ki po letalih pazijo na teroriste.

Teksaška šola na meji z državo Oklahomo zaposluje 50 ljudi, ki nočejo povedati kdo med njimi ima pištolo, saj je tako skoraj zagotovo, da bo kriminalec dvakrat premislil, preden bo napadel katerega izmed njih.

Šola nima denarja za oborožene varnostnike, šolski nadzornik David Twheat pa je za AP povedal, da so učitelji ali učiteljice s prikritim orožjem tako ali tako veliko boljša rešitev. Napadalec bo menda lažje obvladal varnostnika, za katerega ve, da ga mora, kot pa učitelja, za katerega ne ve, ali je oborožen ali ni.

Po pokolu v Newtownu, kjer je 20-letni Adam Lanza pretekli petek ubil najprej svojo mamo, nato pa v šoli še 20 otrok in šest žensk, se je v ZDA razvnela razprava o orožju. Vendar pa nikakor ni enosmerna in poleg pozivov za omejitve pravice do orožja se vrstijo tudi pozivi za večji dostop. Zagovorniki orožja trdijo, da bi Lanza pobil veliko manj otrok, če bi bil kakšen od učiteljev oborožen.