Velika množica se je še vedno zbrala s transparenti, na katerih so bili napisi, kot sta Tukaj so vsi dobrodošli in Demokracija ne more biti zgrajena na lažeh.
Vzklikali so tudi žaljiva gesla proti najverjetnejšemu premierju Borisu Johnsonu in Nigelu Farageu, ki sta bila med najbolj glasnimi nasprotniki EU.
Mladi bodo morali zaradi lastne neudeležbe na volitvah živeti z odločitvijo, ki so jim jo izglasovali starejši.
Mladi za obstanek
Vendar so za rezultate krivi predvsem mladi, ki jih politika vse manj zanima, s tem pa tudi odločitve o sebi prenašajo na tiste, ki gredo na volitve. Tokrat je bila njihova neudeležba še toliko bolj odločilna. V starostni skupini od 18. do 24. leta je volilo samo 36 odstotkov mladih. In prav ti so večinsko, kar 64-odstotno, glasovali za obstanek. Še bolj pa so ga podprli mlajši, stari od 16 do 17 let, ki kar 82-odstotno podpirajo obstanek.
Starejši proti
Z višanjem starosti se je delež podpornikov odhoda povečeval. V starostni kategoriji je znašal 58 odstotkov in kar 83 odstotkov se jih je udeležilo referenduma. Prav izostanek mladih z volišč je tako odločilno prispeval h glasovom za odhod, ki bo dolgotrajno zakoličil usodo mladih Britancev. Mladi so tako dobili veliko lekcijo o tem, kaj se zgodi, ko se ne zanimaš za politiko. Kot nas uči grška zgodba, se mladi začnejo ukvarjati s politiko, ko je ogrožena njihova osnovna eksistenca, toda takrat je že mnogo prepozno, da bi se lahko popravilo vse napake, ki so jih pred tem delali politiki.
Komentarji