Po napadu se je požar razširil na begunsko improvizirano zatočišče za razseljene ljudi ob bolnišnici. Ena od prič je za BBC povedala, da je videla »enega najhujših prizorov v življenju.« Ljudje so slišali krike in jok ljudi, ki so ostali ujetih v šotorih, okoli katerih so švigali plameni. Umrli so najmanj štirje, okoli 40 jih je bilo ranjenih. Med poškodovanimi je največ otrok. Pričakujejo, da bo število smrtnih žrtev še naraslo, saj se v preobremenjeni bolnišnici zdravi še več deset žrtev napada s hudimi opeklinami.

Fotograf Atia Darwish, ki je posnel nekaj posnetkov, je za BBC povedal, da »ni mogel storiti ničesar«, lahko je le nemočno gledal ljudi, ki gorijo. Ženska, ki je živi v tem zatočišču je povedala, da je med poškodovanimi njen sin, njegova žena in otroci.

Izraelci trdijo, da je šlo za napad na »nekdanjo bolnišnico, ki jo je palestinsko islamistično gibanje Hamas uporabljalo kot operativni center«, in da so pred napadom sprejeli »številne ukrepe za zmanjšanje tveganja za civiliste«.

bolnišnica al aksa, gaza
Profimedia
Dan po napadu.

Humanitarna organizacija Zdravniki brez meja (MSF), njihovo osebje dela v bolnišnici Al Aksa, je sporočila, da po njihovem vedenju tukaj ni Hamasovega operativnega centra in da bolnišnica deluje povsem normalno.