Uporabniki na TikToku so napako v programu poimenovali 'Infinite Money Bug' ('hrošč za dvig neskončne količine denarja'), saj je strankam banke nehote omogočal bančno goljufijo. Stranka si je lahko napisala ček za veliko denarja, ga položila, nato pa sredstva dvignila še preden je banka ček potrdila.
Trenutno se s tožbo soočata dva posameznika in dve podjetji, sodba pa je odprta v Houstonu, Miamiju in Los Angelesu. Pozivajo jih k vračilu denarja z obrestmi, poleg tega pa morajo plačati pripadajoče stroške prekoračitve ter kriti pravne in druge tegobe, ki jih ima banka zaradi lastne napake.
»Chase prevzema odgovornost v boju proti goljufijam in daje prednost zaščiti podjetja ter njegovih strank. Del te odgovornosti je pozivanje ljudi k poštenosti, bančna goljufija pa je kaznivo dejanje,« se zagovarja banka. V enem od primerov je na primer 29. avgusta zamaskiran moški na bančni račun obtoženca položil ček v vrednosti 335.000 dolarjev, obtoženi pa je denar nato tako dvignil. Ček je bil označen kot ponarejen, vendar je obtoženec utegnil dvigniti več kot 100.000 dolarjev, preden je banka ček preverila. Skupni znesek denarja, ki so ga obdržali obtoženci v štirih tožbah, je po besedah odvetnikov banke znašal več kot 660.000 dolarjev (dobrega pol milijona evrov).
Čeki, ki pri nas že nekaj desetletij praktično niso več v uporabi, so v ZDA še vedno priljubljen način plačila.
Komentarji