V boju za senatorski stolček je premagala republikanskega kandidata Roycea Whitea, zbrala je nekaj več kot 56 odstotkov glasov, kar pomeni, da je zanjo glasovalo okrog 1.785.000 volivcev. White, ki je nekdanji igralec v košarkarski ligi NBA, je zbral dobrih 40 odstotkov glasov, preostanek so zbrali ostali kandidati. Leta 2006 je Klobucharjeva za izvolitev v senat prejela 58 % glasov, leta 2012 kar 65 % in leta 2018 60 %.
Po besedah kustosa zgodovinskega volilnega arhiva Minnesote na Univerzi v Minnesoti Erica Ostermeierja je Klobucharjeva z zmago dosegla rekord z največ zaporednimi zmagami demokratskega senatorja, odkar je Minnesota leta 1918 začela neposredno voliti senatorje. S štirimi zaporednimi mandati se je izenačila Henrikom Shipsteadom, ki je bil v obdobju med prvo in drugo svetovno vojno izvoljen kot kmet-laborist in republikanec. Dva senatorja Minnesote sta sicer dobila pet mandatov, a ne zaporednih, oziroma je enega trikrat izvolil zakonodajalec.
Predseduje senatnemu odboru za pravila
"Še enkrat vam obljubljam, da bom vztrajala pri svojem in hkrati vedno iskala skupni jezik. Vsak dan se bom trudil biti vreden vaše vere in zaupanja," je svojim privržencem v St. Paulu ob ponovni izvolitvi dejala Klobucharjeva, ki je v senatu že vse od leta 2006, senatorji se namreč volijo na šest let. Pred tem je delala kot glavna tožilka v največjem okrožju Minnesote. Hči novinarja Jima Klobucharja in učiteljice Rose Klobuchar - oba sta že pokojna - v senatu predseduje senatnemu odboru za pravila, ki je med drugim preučil varnostne napake v zvezi z znamenito vstajo podpornikov Donalda Trumpa 6. januarja 2021.
Komentarji