Izmed mnogih predlogov, ki so prispeli v uredništvo, so izbrali 23 posameznic, posameznikov in skupin, ki so na današnjem svečanem dogodku v Narodni galeriji v Ljubljani prejeli zahvalne listine. Dobrotnica, darovalec, izjemna osebnost in dobri človek leta 2012 pa so prejeli tudi srebrno priponko – posnetek okrasne zaponke ptice v letu iz 5. stoletja, najdene v Ajdni nad Potoki, ki je z dovoljenjem Gorenjskega muzeja zaščitni znak akcije Ljudje odprtih rok. Zahvalne listine sta podelila mag. Andrej Vizjak, minister za delo, družino in socialne zadeve, in Marta Krpič, glavna in odgovorna urednica revije Naša žena, prireditev je z glasbo popestrila Nana Milčinski in Nežno, vodila jo je Ida Baš.

Komisija je za dobrotnico leta 2012 izbrala Društvo srčnih mamic, darovalec leta 2012 je postal Ivo Boscarol iz Podjetja Pipistrel iz Ajdovščine, izjemna osebnost leta 2012 pa je Pavlina Hrovat z Mirne

Izmed vseh predlaganih pa so bralci Naše žene izbrali še dobrega človeka leta 2012. Največ glasov je prejela Viktorija Dabič s Ptuja. Zahvalne listine pa so prejeli tudi drugi letos predlagani - za dobrotnika: Monika Bizjak iz Spodnjih Škofij, Robi Erjavec iz Novega mesta, Društvo Motoristi za Motoriste iz Nove Štifte, Alja Novak Viryent iz Ljubljane, Darinka Pirc iz Ivančne Gorice, Dragica Marta Sternad iz Ljubljane, Vladka Škof iz Metlike in Vrtne prostovoljke iz Botaničnega vrta Ljubljana; za darovalca: Bayer Slovenija iz Ljubljane, Fundacija Utrip humanosti iz  Petrovč, SAP Slovenija iz Ljubljane  in Si.mobil, d. d. iz Ljubljane; za izjemno osebnost: Mira Delavec iz Mač pri Preddvoru, Vojko Korošec iz Ljubljane, Ana Lukner iz Ljubljane, Danijel Mižigoj iz Krškega, Ivana Pelko iz Škril pri Dolenjskih Toplicah, Franci Pliberšek iz Vojnika, Skupina za samopomoč ženskam z rakom dojke Murska Sobota.

S predstavitvami ljudi, katerih  življenjsko vodilo je nesebična skrb za druge, so pri reviji Naša žena začeli že leta 1994. V devetnajstih letih so tako v prilogah Ljudje odprtih rok predstavili že preko 600 posameznic in posameznikov ali skupin, ki sodelujejo v različnih humanitarnih in dobrodelnih projektih, opravljajo različna dobra dela, namenjajo svoj denar za pomoč ljudem v stiski oziroma znajo navdušiti druge, da ga zanje zberejo s skupnimi močmi.

Z akcijo Ljudje odprtih rok spodbujajo solidarnost med ljudmi in dokazujejo, da je v Sloveniji veliko ljudi odprtih rok in src ter mnogo tistih, ki so jim za to njihovo prizadevanje hvaležni. V tem prizadevanju jih vsa ta leta podpira tudi Ministrstvo za delo, družino in socialne zadeve in se na ta način v imenu države zahvali vsem prostovoljcem, darovalcem in številnim drugim, ki pomagajo ljudem v stiski, saj sama država vsega tega zagotovo ne bi zmogla.