Pri lepljenju vinjete ni dovoljeno uporabljati drugih lepil, posebnih folij, lepilnih trakov in podobno.

V Sloveniji je 1631 uradnih prodajnih mest, v tujini pa 1027. V Družbi za avtoceste v RS (Darsu) voznikom ob nakupu vinjet sporočajo, naj shranijo spodnji del vinjete (kupon oziroma odrezek) ter račun.

Vinjeta je veljavna le takrat, ko je pred uporabo ceste pravilno nameščena na vozilu. Po odstranitvi zaščitne folije morajo vozniki vinjeto nepoškodovano namestiti na notranjo stran vetrobranskega stekla, in sicer tako, da je jasno vidna od zunaj. Nalepke ne smejo namestiti na mesto, kjer je vetrobransko steklo zatemnjeno, ali na stransko okno vozila.

Če se vinjeta pri nameščanju na vetrobransko steklo poškoduje ali če je uporabnik na vozilo, za katerega je potrebna vinjeta 2B, nehote namestili letno vinjeto 2A ali obratno, je vinjeto mogoče reklamirati. Vendar pa je to mogoče storiti le v cestninsko-uporabniškem centru v Ljubljani. Tovrstne reklamacije oz. premestitve veljavne vinjete je mogoče urediti v roku 30 dni od njenega nakupa.

Preden vozniki nalepijo vinjeto, morajo obvezno preveriti, ali je preluknjana na pravi datum, pri prodajalcu je reklamirati namreč mogoče le nenalepljeno vinjeto.

V prodaji je sicer devet različnih vrst vinjet - letne, polletne, mesečne in tedenske vinjete za cestninski razred 2A (osebni avtomobili) in 2B (kombiji) ter letne, polletne in tedenske vinjete za prvi cestninski razred, v katerega sodijo motorji.

Letna vinjeta za osebna vozila (cestninski razred 2A) stane 110 evrov, mesečna 30 evrov in tedenska 15 evrov. V cestninskem razredu 2B so cene višje; za letno vinjeto je treba odšteti 220 evrov, mesečna bo po novem stala 60 evrov (doslej 80 evrov), tedenska pa 30 evrov (doslej 40 evrov). Uporabniki motorjev (cestninski razred 1) morajo za letno vinjeto odšteti 55 evrov, za polletno 30 evrov in za tedensko 7,50 evra.