Nasmejan univerzitetni diplomirani biopsiholog je s svojim delom in značajem dokaz, da so mladi tudi uspešni in življenje bogatijo z izkušnjami. Po študiju na Famnitu v Kopru danes dela predvsem z mladimi, kar v njem ohranja vso mladostniško energijo. Prostovoljstvo je bilo pomemben del njegovega delovanja, saj verjame, da ne gre le za pridobivanje izkušenj, ampak tudi za trenutek samospoznanja, samorefleksije in samonadgradnje. »S prostovoljstvom prideš v stik s sočlovekom in samim seboj. Početi nekaj dobrega za skupno dobrobit in ob tem rasti je neprecenljivo. Prostovoljstvo je presežek nas samih,« pojasni sogovornik.
PROJEKT ŽOGA SKAČE
Svojo zagnanost trenutno dokazuje z dvema projektoma, prejšnji teden pa se je skupaj s sodelavci na Obalo vrnil s priznanjem naj mladinski projekt 2014 v slovenskem prostoru, ki jim ga je izročil predsednik republike: »Projekt Žoga skače je namenjen mladostnikom. Z organiziranjem brezplačnih družabnih in predvsem športnih iger, raznih delavnic ter tematskih pogovorov želimo v varnem okolju mlade usmerjati v zdrav življenjski slog. Priznanje je potrditev, da s prostovoljstvom pridemo dlje.«
POZABLJENE ČLOVEŠKE VREDNOTE
Po njegovem mnenju je družba preveč kapitalistično usmerjena, da bi pomembne človeške vrednote prišle v ospredje. »Na službenem področju se soočam s praznino, ki vlada v prostovoljstvu. Žal mi je, da v našem lokalnem okolju prostovoljstvo nima spodbude, je brez promocije in ni prepoznano kot vrednota. Tisto, kar ni vidno, ne šteje,« je neposreden Pišot. Na vprašanje, kakšne lastnosti mora imeti prostovoljec, odgovori: »Preprostost, navdušenost, skrb in požrtvovalnost. Preprosto Človek.«
Komentarji