Klicatelj se najprej v polomljeni angleščini z naglasom predstavi kot Microsoftova tehnična pomoč ter trdi, da je sogovornikov računalnik okužen, s čimer poskuša osebo ukaniti v posredovanje podatkov o kreditni kartici.
Prvič pri nas že leta 2013
V projektu pojasnjujejo, da tovrstna prevara ni novost. V angleško govorečih državah jo poznajo že od leta 2008, v Slovenijo pa so goljufi prvič klicali že leta 2013. Običajno poteka tako, da po začetni predstavitvi klicatelj zahteva, da sogovornik odpre nekatere programe. Programi res prikazujejo neke napake, a te dejansko ne vplivajo na pravilno delovanje računalnika. Klicatelj želi sogovornika prepričati, da so te napake posledica okužbe računalnika.
V nadaljevanju mu zato naroči, da z določene spletne strani prenese program, s katerim naj bi mu pomagali. Običajno gre pri tem za program za oddaljeni dostop, kot je denimo TeamViewer, ki goljufom omogoči nadzor nad računalnikom. Na ta način nato prikažejo še druge izmišljene znake okužbe ali pa sistem celo namerno poškodujejo.
***POUDAREK V projektu pojasnjujejo, da tovrstna prevara ni novost. PODPIS ZA ZRAVEN FOTKE Klicatelj se v polomljeni angleščini z naglasom predstavi kot Microsoftova tehnična pomoč. CITAT "V angleško govorečih državah prevaro poznajo že od leta 2008, v Slovenijo pa so goljufi prvič klicali že leta 2013." Projekt Varni na internetu***
Komentarji