Sirski observatorij za človekove pravice s sedežem v Veliki Britaniji je sporočil, da je bilo v zračnem napadu uničene nekaj vojaške opreme IS. Džihadisti so v petek na mesto Kobane, sicer tretje največje sirsko mesto, izstrelili 80 granat.
O napadih je poročal tudi aktivist iz mesta Mustafa Ebdi. "Minuli večer so večinoma ciljali na vzhodno fronto," je dejal.
Napadi so sledili dnevu neusmiljenega bombardiranja mesta Kobane s strani IS, ki so v petek obkolili mesto. Ebdi je še dejal, da so kurdske sile sodelovale z arabskimi uporniki in se tako uspele upreti večernemu napadu džihadistov, a boji so se nadaljevali.
Observatorij je še poročal o hudi spopadih danes zjutraj, predvsem na jugozahodni fronti. Skrajneži si namreč želijo priti v samo mesto, a jim doslej to še ni uspelo.
Boji za mesto Kobane so se začeli 16. septembra, zaradi česar je mesto zapustilo okoli 300.000 prebivalcev. Glede na poročanja turške vlade je v Turčijo prebegnilo vsaj 186.000 ljudi, je poročala francoska tiskovna agencija AFP.
Turčija je medtem opozorila, da ne bo oklevala s povračilnim napadom na džihadiste IS, v kolikor bodo ti napadli turško vojsko, ki se nahaja v turški enklavi znotraj Sirije.
"Absolutno ne bomo oklevali z odgovorom, če se tam kaj zgodi," je napovedal turški predsednik Recep Tayyip Erdogan. Na območju se nahaja 40 turških vojakov.
"Če se kdo samo dotakne las na njihovih glavah, bo Turčija s svojo vojsko naredila vse, kar je potrebno in od tistega trenutka naprej se bo vse spremenilo," je med drugim opozoril Erdogan.
Iz Sirije državni mediji poročajo, da se je v javnosti po dolgem času pojavil predsednik Bašar al Asad, saj se je ob muslimanskem prazniku kurban bajramu v mošeji v Damasku udeležil molitve. Državni mediji pa tudi državne oblasti so preko Tweeterja objavile fotografije predsednika, kako moli skupaj z državnimi visokimi verskimi predstavniki in člani svoje vlade, še poroča AFP.
Komentarji