Gre za pomembno odločitev, saj so voditelji te postaje odkrito na strani republikancev in njihovega predsedniškega kandidata Donalda Trumpa. Nastopila bo v oddaji Breta Baierja, ki sicer velja za najmanj politično pristranskega v naboru konservativnih voditeljev televizije, ki jo je ustanovil avstralski medijski mogotec Rupert Murdoch.
Fox stalno napadal Harrisovo
Harrisova, ki je v zadnjih tednih začela intenzivno kampanjo intervjujev za različne medije, doslej kot kandidatka na televiziji Fox še ni nastopila. Tokrat se bo skušala predstaviti pomembnemu delu ameriškega volilnega telesa - večinoma belopoltih moških zrelih let, kar po treh mesecih intenzivnih napadov nanjo na televiziji Fox ne bo enostavno. Demokrati so se televiziji Fox v pretežni meri odrekli že leta 2020, ko so jo izključili iz možnosti vodenja soočenj kandidatov na predsedniških strankarskih volitvah, vse manj pa je demokratskih politikov, ki se podajo tja predstaviti svoja stališča.
Boj za glasove v Pensilvaniji
Oba predsedniška kandidata sta v ponedeljek nagovarjala volivce v Pensilvaniji, ki bo ena ključnih držav na volitvah. Trump je bil blizu Philadelphie na jugu države, kjer je moral prekiniti javno tribuno s podporniki po tem, ko sta dva zaradi vročine v dvorani omedlela. Pred tem je volivce prepričeval, da bo Harrisova uničila gospodarstvo države z zelenimi politikami.
Harrisova je bila na severozahodu države v okrožju Erie, kjer je bil izid zadnjih treh predsedniških volitev enak tistemu na nacionalni ravni. Harrisova in Tim Walz sta svarila volivce, da je Trump nevaren, ker je med drugim celo napovedal uporabo oboroženih sil proti političnim nasprotnikom oziroma "notranjim sovražnikom".
Trump spet prevzema vodstvo
Ankete kažejo, da se je uvodno navdušenje med demokratskimi volivci nad Harrisovo nekoliko uneslo in Trump je nadoknadil zaostanek oziroma celo prehaja v rahlo vodstvo. Harrisova ne uspe prepričati latinsko-ameriških volivcev in temnopoltih moških. Slednje je prejšnji teden v Pensilvaniji okaral Barack Obama, Harrisova pa je v ponedeljek predstavila nekaj političnih predlogov za temnopolte moške, kot je lažji dostop do poslovnih posojil. Guverner Pensilvanije Josh Shapiro ji skuša zagotoviti podporo v mestih, po podeželju Pensilvanije pa hodi zvezni senator John Fetterman.
V večini držav izid že odločen
Harrisova mora osvojiti Pensilvanijo, Wisconsin in Michigan, če želi zmagati na volitvah 5. novembra, in skupaj s podpredsedniškim kandidatom Walzom bosta v tem tednu vodila kampanjo samo v teh treh državah. Bivši predsednik Bill Clinton zanjo vodi kampanjo v Georgii, pomagajo pa ji tudi drugi v Nevadi in Severni Karolini ter Arizoni. V preostalih od skupaj 50 zveznih držav so volitve že odločene vnaprej in tabora obeh predsedniških kandidatov tam ne zapravljata časa ali denarja.
Trump medtem večino dela opravi sam, čeprav je z 78 leti po odstopu Bidna od kampanje zdaj najstarejši kandidat v zgodovini ZDA.
Komentarji