Policisti PP Radlje ob Dravi so na območju Podvelke ustavljali voznika osebnega avtomobila, ki se je na znake požvižgal in je pospešeno odpeljal naprej. Patrulja mu je nekaj časa sledila, naposled so ga le uspeli ustaviti v Podvelki. Ugotovljeno je bilo, da voznik ni imel vozniškega dovoljenja, vozilo pa tudi ni bilo registrirano. Alkotest pa mu je nameril nekaj manj kot 2 promila alkohola v krvi. Avto so mu zasegli in na pristojno sodišče podali obdolžilni predlog. Kršitelju grozi globa v višini najmanj 3200 evrov.

Namesto 50 km/h dirjal 138 km/h

Med poostrenim nadzorom prometa in meritev hitrosti so med Podvelko in Radljami obravnavali še voznika motornega kolesa, ki je pri omejitvi 50 kilometrov na uro dirjal kar 138 kilometrov na uro. Neodgovornemu motoristu so odvzeli vozniško dovoljenje in mu prepovedali nadaljno vožnjo, na pristojno sodišče pa podali obdolžilni predlog.

Neprilagojena hitrost in alkohol sta smrtonosna kombinacija

"Neprilagojena hitrost je še vedno eden najpogostejših vzrokov najhujših prometnih nesreč, zato pozivamo voznike naj upoštevajo hitrostne omejitve," poudarjajo na celjski policijski upravi. Pa tudi, da alkohol nikakor ne sodi v promet: "V zadnjih letih je skorajda polovici najhujših prometnih nesreč botrovala vožnja pod vplivom alkohola".

"Naj spomnimo, da je že pri enem promilu alkohola v krvi bistveno motena reakcija oči na svetlobo in da je bistveno zožen zorni kot oči, kar pomeni, da se težko prilagajamo svetlobnim spremembam in ne moremo pravočasno dojemati, kaj prihaja z naše leve in desne strani, kar je lahko še zlasti usodno v križiščih. Za polovico se zmanjša ocenjevanje globine prostora in pozornost, zaradi česar nismo sposobni voziti s primerno razdaljo. Naše reakcije so prepozne in napačne, na določene nevarnosti sploh nismo več sposobni reagirati. Zato pogosto pride do naletov. Prav tako se povečuje reakcijski čas in čas ustavljanja, možnost udeležbe v prometni nesreči se pri enem promilu alkohola poveča za najmanj 25-krat," so še zapisali.