Organizatorji na Roland Garrosu so letos prvič izbrali tekme v večernem terminu. Te se začnejo šele ob 21. uri, kar se na prvi pogled zdi idealno, vendar izenačeni teniški obračuni trajajo tudi več kot tri ure. Čas po 23. uri pa za gledalce, ki morajo zjutraj vstati zaradi službe ali šole, ni več tako mamljiv. Zakaj so se torej odločili za to potezo?
Pravico za prenose večernih terminov je pridobil Amazon na svoji platformi za video vsebine Amazon on Prime Video, medtem ko so dnevni ostali v domeni francoske javne televizije. Bitka je seveda potekala za klasiko, za spopad med Novakom Đokovićem in Rafaelom Nadalom, za finale pred finalom. Dobil jo je ameriški velikan, vseeno pa omogočil tudi drugim, da gledajo to tekmo.
Pri umestitvi v pozno večerni termin so imeli pri Amazonu zagotovo v mislih ameriške naročnike. Ko je bila ura polnoč in je bila tekma med Đokovićem in Nadalom na vrhuncu, je zagotovo precej gledalcev v Evropi odšlo v postelje in je le še v oblačku sanj videlo brutalne rotacije teniške žogice, nekateri pa so v dremežu rezali po svoje pred televizijskimi sprejemniki. V New Yorku pa je bila takrat ura šest popoldan in najbrž gre v tem iskati vzrok za postavitev najbolj težko pričakovanega obračuna v tako pozen termin.
Televizije odločajo, kdo bo igral v večernem sporedu
Večerno igranje ne ustreza pretirano niti igralcem. "Ti dvoboji se začnejo prepozno. Vseeno o tem, kdaj stopimo na igrišče, odločajo televizije, ki dajejo ogromno denarja. Oni odločajo, kdo bo igral v večernem sporedu. To je svet, v katerem živimo," je dejal Đoković, podobnega mnenja je bil Nadal. "Zagotovo se je zavleklo prepozno v noč. Seveda se ne morem pritoževati, saj imam en dan več, da se pripravim na naslednji obračun. Če pa imaš na voljo le en dan po tako poznem zaključku, je to težava. Seveda razumem tudi drugo plat našega posla, televizije za to plačajo ogromno denarja. Moramo najti ravnotežje."
Komentarji