Ameriške zvezne oblasti, predvsem pravosodno ministrstvo in davčna uprava, imajo v svojih digitalnih denarnicah vsaj za 200.000 bitcoinov. Njihova trenutna vrednost je okrog 5.5 milijard evrov, naloženi pa so predvsem v t.i. "cold walletsih" (gre za denarnice, ki niso povezane v internetu in so ustrezno šifrirane).

Razlog, kako je prišla ameriška vlada do takšne količine bitcoinov je dokaj preprost. Državni organi so te valute dobili med različnimi preiskavami in kazenskimi postopki, ko so osumljencem zaradi kaznivih dejanj le te zasegli. Podobne uradne zasedbe bitcoinov so naredile tudi druge države, med drugimi Avstralija, Brazilija, Nemčija in Nizozemska, ki pa so te valute na dražbah prodale.

Seveda pa vlada nima prostih rok pri operiranju s temi valutami, saj morajo čakati na sodno določeni čas za prodajo. Pravni postopki, ki spremljajo likvidacijo pozicije (tako strokovno imenujemo prodajo bitcoinov na trgu) trajajo leta, večinoma se je to v preteklosti izplačalo, saj je vrednost bitcoina v glavnem naraščala, ali bo tako tudi v prihodnje pa še ni jasno.

Poleg Združenih držav Amerike, ki kot država prednjači v številu bitcoinov, ki si jih lasti (po javno dostopnih podatkih), je še nekaj drugih držav, ki posedujejo večje količine te kriptovalute. Med njimi po številu izstopajo El Salvador (program rudarjenja bitcoinov z uporabo energije iz vulkanov), Ukrajina (legalizirala bitcoine, da lahko sprejema vojne donacije) in Butan (rudarjenje bitcoinov s pomočjo energije iz hidroelektrarn).