Kljub zadostnemu številu zbranih podpisov si v združenju želijo čim večje podpore. "S tem bomo dali poslancem sporočilo, da smo na tej strani ljudje, ki si želimo, da se gotovina kot plačilno sredstvo zapiše v ustavo in da zaščitimo gotovino z našim najvišjim pravnim aktom," je danes v izjavi za medije v Ljubljani dejal pobudnik Jurgec.

Gotovina mora biti po njegovih besedah vpisana v ustavo posamezne države, da bi preprečili "digitalno suženjstvo". Med drugim ocenjuje, da želijo vlade v navezi s centralnimi bankami po svetu z ukinitvijo gotovine "popolnoma prevzeti celoten bančni sistem".

Po mnenju združenja je z gotovino enostavno poslovati, številni, tudi starejši ljudje, pa so nanjo čustveno navezani. Prav tako z gotovino ohranjamo anonimnost in zasebnost. Bistveno pa se jim zdi, da pri plačevanju z gotovino vrednost bankovca ostaja nespremenjena, pri plačevanju s kartico pa banka vsakič vzame provizijo, s čimer po več transakcijah ves denar ostane banki.

Zbiranje podpisov sicer traja do 30. oktobra. Predlog za začetek postopka za spremembo ustave lahko da 20 poslancev DZ, vlada ali najmanj 30.000 volilcev. O predlogu odloči DZ z dvotretjinsko večino glasov navzočih poslancev, določa ustava.